EO DIN系列旋转螺母组合油口接头 | #EW28ZLREDCF
LOADING IMAGES
EW28ZLREDCF
Click to View CAD Model
技术规格:
  • 密封类型: ED Seal
  • 产品序列: EO Light
  • 连接 1 类型: Male 24° Cone
  • 连接 2 类型: Male BSPP
  • 阀体材料: Steel
  • 连接 2 尺寸: G 1
  • 包括附件: Pre-assembled with EO-2 Functional Nut
  • 连接 1 尺寸: 28 mm (O.D.)
  • 形状: Elbow 90°
  • 品牌: Ermeto
  • 分部: High Pressure Connectors Europe Division
  • 技术: Fluid & Gas Handling
  • 应用: Chemical Transfer
  • 产品类型: Hydraulic Fittings
  • 产品风格: Adjustable Position
  • 产品序列: EO Light
  • 配置: Tube to Swivel
  • 最大运行压力: 250 bar
  • 形状: Elbow 90°
  • 连接 1 尺寸: 28 mm Tube O.D.
  • 连接 2 类型: Male, BSPP
  • 连接 2 尺寸: G 1 inch Thread
  • 符合规格: ISO 8343, ISO 1179
  • 与流体类型共同使用: Hydraulic Fluids
  • 阀体材料: Steel
  • 密封类型: ED Seal
  • 密封材料: NBR
  • 最高环境温度: 150 °C, 320 °F
  • 最低环境温度: -50 °C, -58 °F
  • 最高流体温度: 120 °C, 248 °F
物品信息
Markets:
• Automotive
• Defense
• Energy
• Environment
• Industrial
• Infrastructure
• Machine Tooling
• Material Handling
• Mobile
• Oil and Gas
• Power Generation
• Process
• Transportation
• Water
Features, advantages, benefits of the EO-2 fitting range:
• High pressure: EO-2 can be used in applications of up to 800 bar (S series) and 500 bar (L series). Stretches the range of applications.