Antares Series Low Energy Tandem Technology Compressed Air Dryer | #ATT090-A23015012EXTBTP
LOADING IMAGES
Antares Series Low Energy Tandem Technology Compressed Air Dryer | #ATT090-A23015012EXTBTP OBSOLETE
This product is no longer available please refer to Antares Plus-E instead.
Tekniska specifikationer
  • Flödeshastighet: 360 m³/h @7 barg (240 cfm @102 psig)
  • Dränering: External Electonic
  • Elkrav: 230V 1ph 50Hz
  • Alternativ: Bypass and Temperature Probe
  • Division: Gas Separation and Filtration Division EMEA
  • Märke: Parker
  • Teknologi: Filtration
  • Applikation: Compressed Air Applications
  • Produkttyp: Compressed Air Dryer
  • Produkt, stil: Hybrid
  • Produktserie: Antares
  • Tryck, daggpunkt: Standard: -40°C (-40°F)<br/>, Options: -70°C (-100°F) or -20°C (-4°F)
  • ISO-klass: Standard: Class 2.2.2<br/>Options: Class 2.1.2 or Class 2.3.2
  • Kylmedel, typ: R407c
  • Drifttryck: 4 to 12 barg, 58 to 174 psig
  • Arbetstemperatur: 5 to 65 °C, 41 to 149 °F
  • Omgivningstemperatur: 50.0 °C Maximum, 122.0 °F Maximum
  • Energiförbrukning: 1.94 kW