Air-Oil Unit Model:AHU2-100 (Convertor Capacity 1~5L) | #AHU2-100-030-OTB-2
LOADING IMAGES
Air-Oil Unit Model:AHU2-100 (Convertor Capacity 1~5L) | #H3FG00017511
AHU2-100-030-OTB-2
Technical Specifications
  • Assembled Combined Valve Type: Normal Open Stop Valve
  • Input Voltage: AC200V 50/60Hz
  • Maximum Flow Rate (lpm): 85
  • Assembled Control Valve Type: Without flow valve
  • Optional Accessories: DIN socket type
  • Capacity: 3 L
  • Diameter: 100 mm
  • Product Style: Air-Oil Converter
  • Maximum Operating Pressure: 1 MPa
  • Proof Pressure: 1.5 MPa
  • Minimum Opening Pressure: 0.0 MPa
  • Pilot Pressure Ratio: 0.2 to 0.7 MPa + 0.4 x Main Pressure
  • Operating Temperature: -5 to 50 °C (No freezing)