Seamless EO tubes and tube bends | #R38X5-316
LOADING IMAGES
R38X5-316
Technical Specifications
  • Tube Inside Diameter: 28 mm
  • Tube Outside Diameter: 38 mm
  • Tube Wall Thickness: 5 mm
  • Connection Size: Metric (m)
  • Shape: Straight
  • Shape: Straight
  • Tube Outside Diameter: 38 mm, Metric m
  • Tube Inside Diameter: 28 mm